Międzynarodowy Dzień Kropki u Zajączków

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, doceniania i odkrywania swoich talentów oraz wzmacniania wiary we własne siły. Na początku przedszkolaki poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko i czekają na ich odkrycie. To również doskonała okazja do pobudzenia dzieci do kreatywności, tworzenia dlatego nie brakowało nam inspiracji plastycznych. Przedszkolaki stworzyły własne kropki oraz bawiły się w muzyczne poszukiwanie kropki. Dzieci układały kompozycje z wykorzystaniem dostępnych kropek (nakrętki, hula-hop, piłki, obręcze gimnastyczne, itp.). Poprzez wspólną zabawę odkrywaliśmy talenty taneczne, muzyczne, matematyczne.