Grupa VI

Grupa VI Sowy

Dzieci 6  letnie

Nauczycielki: Agnieszka Remian, Maria Kusiak

Woźna oddziałowa: Helena Grodny

Co słychać w grupie VI?

Grupa VI - Zdjęcie grupowe dzieci z popcornem
Międzynarodowy Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego był bardzo atrakcyjny! Poznaliśmy ciekawostki o pochodzeniu pizzy, graliśmy w grę sprawnościową, wyklejaliśmy ulubioną plastelinową pizzę. Dobra zabawa to podstawa!

Grupa VI - Dzieci uczą się dni tygodnia
Lubimy się uczyć!

Sowy to grupa, która lubi się uczyć, eksperymentować i poznawać. W przedszkolu zawsze dzieje się coś ciekawego, dlatego dobrze się tu czujemy. Witajcie w naszej bajce!

Grupa VI - Dzieci recytują wiersze
Dzień Babci i Dziadka

Najstarsza grupa Sowy wystąpiła dla swoich kochanych babć i dziadków w dniu 25.01.2024 r.. Było radośnie, tanecznie i smacznie. Dziękujemy gościom za liczne przybycie i wspólne świętowanie tego ważnego dnia!

Występ dzieci ze szkoły muzycznej
Sowy na Koncercie Świątecznym

Grupa Sowy brała udział w pięknym świątecznym koncercie w Szkole Muzycznej. Młodzi artyści zachwycili nas pięknymi aranżacjami znanych kolęd. Spotkanie było nastrojowe i bardzo wzruszające. Może wśród nas będą przyszli uczniowi szkoły muzycznej?

Grupa VI - Dzieci w strojach andrzejkowych
Zabawa Andrzejkowa

Tradycyjnie, 30 listopada obchodziliśmy zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci zapoznały się z dawnymi tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym oraz wróżbami jakie towarzyszyły tym spotkaniom. Aby tradycji stało się zadość, „wróżki” przepowiadały przyszłość. Były wróżby bucików, co znajdziesz pod kubeczkiem oraz babeczki z przepowiednią. Dzieci wesoło spędziły dzień i czekają na spełnienie przepowiedni!

Grupa VI - Dzieci z misiami
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Nasza grupa w tym dniu brała udział w zabawach i konkursach „misiowych” , podczas których było mnóstwo radości i przyjemności! Wspólnie poznaliśmy historię powstania […]

Grupa VI -Dzieci z produktami ekologicznymi przyniesionymi z domu
Wiemy skąd się biorą produkty ekologiczne

Nasza grupa Sowy w listopadzie brała udział w ogólnopolskim programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Program pomógł nam również zrozumieć ważność wyboru produktów spożywczych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki są świadome, że należy dbać o […]

Grupa VI - Dzieci z domkiem dla owadów
„Z owadami za pan brat”

W październiku nasza grupa wzięła udział w konkursie „Z owadami za pan brat”, który zorganizował Urząd Miasta Tarnowa w ramach Programu Edukacji Ekologicznej. Przygotowania do konkursu obudziły w dzieciach chęć poszukiwania informacji na temat owadów, ich znaczenia dla naszego życia oraz prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Wyróżnienie otrzymał Szymon S., który wraz z tatą przygotował ten piękny […]

Grupa VI - Dzieci siedzą na dywanie z maluszkami z grupy I
Światowy Dzień Zwierząt

4 października nasza grupa odwiedziła grupę maluszków, aby wspólnie świętować Dzień Zwierząt. Posłuchaliśmy opowiadania o wycieczce do zoo, zatańczyliśmy wspólnie z maluszkami do piosenek o zwierzątkach, a także ćwiczyliśmy z lwem Lolkiem. Zabawom nie było końca!

Grupa VI - Chłopcy z krawatami
Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej grupie radośnie świętujemy, dużo niespodzianek przewidujemy. Były u nas tańce, konkursy i gry. Żaden chłopak nie mógł być dziś zły. Wszystkim humory dopisywały, zwłaszcza tym, którzy wygrywali! Na koniec dziewczynki ręczyły krawaty, każdy chłopiec był wtedy podobny do taty. Ten dzień był wyjątkowo udany, każdy chłopak był dziś roześmiany!

Grupa VI - Dzieci w strojach średniowiecznych
Wycieczka do Zamku w Dębnie

W dniu 28 września nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Zamku w Dębnie. Byliśmy pod wrażeniem pięknej okolicy, jak również podobał się nam sam zamek umiejscowiony wśród drzew i zieleni. Na zamku powitano nas fam farami, zwiedzaliśmy z przewodnikiem bogato urządzoną kuchnię i spiżarnię. Poznaliśmy sekrety dworu i ciekawostki z życia mieszkańców. Usłyszeliśmy historię […]

Grupa VI - Zdjęcie grupowe po warsztatach ekologicznych
Warsztaty ekologiczne

W naszym przedszkolu w dniu 21 września odbyły się warsztaty ekologiczne. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje drzew, jakie zwierzęta zamieszkują polskie lasy. Oglądaliśmy skarby przyrody z użyciem lup. Wiemy już, że las to życie i chcemy dbać o przyrodę najlepiej jak potrafimy!

Grupa VI - Zdjęcie grupowe
Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Jest to międzynarodowe święto, którego przesłaniem jest, aby każdy z nas odkrył w sobie talent. Starszaki Sowy bawiły się wspólnie z maluszkami – Jeżykami. Było pięknie, kolorowo, bajkowo i kropkowo. Nasze przedszkolaki to wrażliwe i utalentowane dzieci!    

Skip to content