Grupa VI

Grupa VI Sowy

Dzieci 6  letnie

Nauczycielki: Agnieszka Remian, Maria Kusiak

Woźna oddziałowa: Helena Grodny

Co słychać w grupie VI?

Starszaki w roli kelnerów
Owocowe szaleństwo u „Jeżyków” i „Sów”

W ramach projektu „Gimnastyka na śniadanie oraz zdrowe odżywianie” dzieci z grupy „Sowy” przygotowały owocowy poczęstunek dla „Jeżyków”. Każdy starszak zaopiekował się swoim młodszym kolegom, pomógł w nałożeniu do miseczki ulubionych owoców, a także służył pomocą w razie dokładki – a było ich bardzo dużo! 

Grupa VI - Dzieci z sercami
Dzień Mamy i Taty

27 maja odbył się w naszej grupie uroczysty Dzień Mamy i taty. Długo trwały przygotowania na to wydarzenie, ponieważ wszyscy chcieli wystąpić jak najpiękniej dla swoich ukochanych rodziców. Było wesoło i wzruszająco, muzycznie, słownie i tanecznie. Wszyscy rodzice teraz już z pewnością wiedzą, jak bardzo dzieci ich kochają!

Grupa VI - Zdjęcie grupowe dzieci
„Sowy” w teatrze

12 czerwca byliśmy na przepięknym spektaklu w Tarnowskim Teatrze pt. Pinokio. Treść historii bardzo pouczająca i wciąż aktualna, przedstawiona w przyjazny i atrakcyjny sposób. Jesteśmy pod wrażeniem całego spektaklu i wspaniałych tarnowskich aktorów!

Grupa VI - Dzieci z trenerem
Trening piłkarski

11 czerwca w ramach projektu „Gimnastyka na śniadanie oraz zdrowe odżywianie” odbył się trening piłkarski poprowadzony przez pana Piotra Setlaka. Starszaki miały okazję dowiedzieć się na cym polega praca trenera oraz uczestniczyć w prawdziwym piłkarskim treningu! Była rozgrzewka, ćwiczenia indywidualne i grupowe oraz tor przeszkód. Dziękujemy rodzicom za wsparcie przedszkola w działaniach na rzecz zdrowego […]

Grupy Zajączki i Sowy - dzieci ćwiczą równowagę
Move Week!!

W środę dzieci z grup Sowy i Zajączki wspólnie się spotkały by świętować wspólnie kolejny dzień ogólnoeuropejskiej akcji Move Week. Wspólnie mieliśmy okazję poćwiczyć i potańczyć wraz z Akademią Lamy i Krokieta. Akademia przeniosła nas w niezapomniany świat muzyki i figur geometrycznych. Ćwiczenia upłynęły nam pod znakiem świetnej zabawy. #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja […]

Grupa VI - Dzieci z flagą Polski
Dzień Flagi

2 maja to święto bardzo ważne dla wszystkich Polaków. Dzień Flagi jest dla dzieci zawsze uroczysty, a my jesteśmy prawdziwymi małymi patriotami!

Grupa VI - Zdjęcie grupowe dzieci w Dniu Ziemi
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jesteśmy aktywnymi strażnikami przyrody, wiemy że od nas zależy przyszłość i zdrowie naszej planety! Zachęcamy wszystkich do dbania o swoje środowisko!

Grupa VI - Dzieci oglądają książkę o Kosmosie
W naszej grupie nie ma nudy!

Sowy nigdy się nie nudzą! Jesteśmy otwarci na nowe zabawy i poznawanie świata wszystkimi zmysłami!  

Grupa VI - Dzieci przy drzewku
Pisankowy Desant

21 marca braliśmy udział w corocznej akcji organizowanej w centrum Tarnowa „Pisankowy desant”. Ozdabialiśmy drzewka wykonanymi przez nas pisankami. Tarnów dzięki nam na pewno będzie jeszcze piękniejszy!

Grupa VI - Dzieci oglądają książki
Z wizytą wśród książek

Podczas tygodnia bajek w grupie Sówek, cały tydzień słuchaliśmy czytanych bajek, już wiemy czym się różni bajka od baśni! Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto czytać książki, braliśmy udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Na koniec tygodnia wybraliśmy się do biblioteki, aby poznać pracę pani bibliotekarki, która zachęcała dzieci do korzystania z wypożyczania książek i […]

Grupa VI - Dzieci w Domu Kultury
Sowy w Domu Kultury

14 marca odwiedziliśmy piękny Dom Kultury na Westerplatte w Tarnowie. Uczestniczyliśmy tam w rysunkowym spotkaniu z książką. To nowe doświadczenie było dla wszystkich bardzo ciekawe i na pewno tam jeszcze wrócimy!

Grupa VI - Dzieci w sali teatralnej
Z wizytą w Teatrze

11 Marca nasza grupa była na zabawnym i pouczającym spektaklu teatralnym „Domek z piernika”. Bardzo lubimy takie wyjścia i spotkania z kulturą!

Grupa VI - Zdjęcie grupowe dzieci z popcornem
Międzynarodowy Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego był bardzo atrakcyjny! Poznaliśmy ciekawostki o pochodzeniu pizzy, graliśmy w grę sprawnościową, wyklejaliśmy ulubioną plastelinową pizzę. Dobra zabawa to podstawa!

Grupa VI - Dzieci uczą się dni tygodnia
Lubimy się uczyć!

Sowy to grupa, która lubi się uczyć, eksperymentować i poznawać. W przedszkolu zawsze dzieje się coś ciekawego, dlatego dobrze się tu czujemy. Witajcie w naszej bajce!

Grupa VI - Dzieci recytują wiersze
Dzień Babci i Dziadka

Najstarsza grupa Sowy wystąpiła dla swoich kochanych babć i dziadków w dniu 25.01.2024 r.. Było radośnie, tanecznie i smacznie. Dziękujemy gościom za liczne przybycie i wspólne świętowanie tego ważnego dnia!

Występ dzieci ze szkoły muzycznej
Sowy na Koncercie Świątecznym

Grupa Sowy brała udział w pięknym świątecznym koncercie w Szkole Muzycznej. Młodzi artyści zachwycili nas pięknymi aranżacjami znanych kolęd. Spotkanie było nastrojowe i bardzo wzruszające. Może wśród nas będą przyszli uczniowi szkoły muzycznej?

Grupa VI - Dzieci w strojach andrzejkowych
Zabawa Andrzejkowa

Tradycyjnie, 30 listopada obchodziliśmy zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci zapoznały się z dawnymi tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym oraz wróżbami jakie towarzyszyły tym spotkaniom. Aby tradycji stało się zadość, „wróżki” przepowiadały przyszłość. Były wróżby bucików, co znajdziesz pod kubeczkiem oraz babeczki z przepowiednią. Dzieci wesoło spędziły dzień i czekają na spełnienie przepowiedni!

Grupa VI - Dzieci z misiami
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Nasza grupa w tym dniu brała udział w zabawach i konkursach „misiowych” , podczas których było mnóstwo radości i przyjemności! Wspólnie poznaliśmy historię powstania […]

Grupa VI -Dzieci z produktami ekologicznymi przyniesionymi z domu
Wiemy skąd się biorą produkty ekologiczne

Nasza grupa Sowy w listopadzie brała udział w ogólnopolskim programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Program pomógł nam również zrozumieć ważność wyboru produktów spożywczych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki są świadome, że należy dbać o […]

Grupa VI - Dzieci z domkiem dla owadów
„Z owadami za pan brat”

W październiku nasza grupa wzięła udział w konkursie „Z owadami za pan brat”, który zorganizował Urząd Miasta Tarnowa w ramach Programu Edukacji Ekologicznej. Przygotowania do konkursu obudziły w dzieciach chęć poszukiwania informacji na temat owadów, ich znaczenia dla naszego życia oraz prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Wyróżnienie otrzymał Szymon S., który wraz z tatą przygotował ten piękny […]

Grupa VI - Dzieci siedzą na dywanie z maluszkami z grupy I
Światowy Dzień Zwierząt

4 października nasza grupa odwiedziła grupę maluszków, aby wspólnie świętować Dzień Zwierząt. Posłuchaliśmy opowiadania o wycieczce do zoo, zatańczyliśmy wspólnie z maluszkami do piosenek o zwierzątkach, a także ćwiczyliśmy z lwem Lolkiem. Zabawom nie było końca!

Grupa VI - Chłopcy z krawatami
Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej grupie radośnie świętujemy, dużo niespodzianek przewidujemy. Były u nas tańce, konkursy i gry. Żaden chłopak nie mógł być dziś zły. Wszystkim humory dopisywały, zwłaszcza tym, którzy wygrywali! Na koniec dziewczynki ręczyły krawaty, każdy chłopiec był wtedy podobny do taty. Ten dzień był wyjątkowo udany, każdy chłopak był dziś roześmiany!

Grupa VI - Dzieci w strojach średniowiecznych
Wycieczka do Zamku w Dębnie

W dniu 28 września nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Zamku w Dębnie. Byliśmy pod wrażeniem pięknej okolicy, jak również podobał się nam sam zamek umiejscowiony wśród drzew i zieleni. Na zamku powitano nas fam farami, zwiedzaliśmy z przewodnikiem bogato urządzoną kuchnię i spiżarnię. Poznaliśmy sekrety dworu i ciekawostki z życia mieszkańców. Usłyszeliśmy historię […]

Grupa VI - Zdjęcie grupowe po warsztatach ekologicznych
Warsztaty ekologiczne

W naszym przedszkolu w dniu 21 września odbyły się warsztaty ekologiczne. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje drzew, jakie zwierzęta zamieszkują polskie lasy. Oglądaliśmy skarby przyrody z użyciem lup. Wiemy już, że las to życie i chcemy dbać o przyrodę najlepiej jak potrafimy!

Grupa VI - Zdjęcie grupowe
Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Jest to międzynarodowe święto, którego przesłaniem jest, aby każdy z nas odkrył w sobie talent. Starszaki Sowy bawiły się wspólnie z maluszkami – Jeżykami. Było pięknie, kolorowo, bajkowo i kropkowo. Nasze przedszkolaki to wrażliwe i utalentowane dzieci!    

Skip to content