Akcja #Sprzątamy dla Polski

Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Dnia 4 października 2023 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w 6. edycji ogólnopolskiej akcji sprzątania terenów zielonych zorganizowanej przez Fundację „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem przedsięwzięcia było promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Jest to ogólnopolskie wydarzenie, polegające na sprzątaniu lasów i pobliskich terenów zielonych.

W ramach akcji, dzieci wraz z paniami, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, przystąpiły do działania i posprzątały tereny zielone wokół przedszkola oraz najbliższą okolicę.

Poprzez udział w akcji przedszkolaki udowodniły, że dbają o środowisko, które nas otacza oraz chcą żyć i bawić się w czystych miejscach bez śmieci i zanieczyszczeń.

#SprzątamyDlaPolski