Andrzejki w naszej grupie

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, kultywując staropolskie obyczaje, w dniu 29 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Z tej okazji dzieci wzięły udział w zabawach nawiązujących do dawnych polskich obrzędów związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami.

W tym dniu przedszkolna sala zamieniła się w magiczną krainę, do której wkroczyły piękne wróżki i eleganccy czarodzieje. Od razu wiadomo było, że będzie to czas wróżb i czarów. Chcąc, aby wszystkie wróżby się spełniły, dzieci, czarowały poznanym zaklęciem. Podekscytowane z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Za pomocą kubeczków, monet wrzucanych do wody, lania wosku, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących bucików, serduszek z imionami a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kole, jak również tańców w parach. Bardzo pysznym akcentem był słodki poczęstunek sfinansowany przez Radę Rodziców.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.