„DINO zabawy”, czyli wesoło obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura

Na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Wszystkich dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiono wykorzystać ich zainteresowania i w poniedziałek – 27 lutego obchodzić Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowano zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Zajączki wymieniały charakterystyczne cechy dinozaurów, chodziły po dużych i małych śladach pozostawionych przez te wielkie stwory. W skupieniu słuchały odgłosów „Jurajskiego parku” – dźwięków z prehistorycznego lasu. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych. Podczas zajęć utrwaliły pojęcia z orientacji przestrzennej. Ponadto starszaki miały możliwość odszukania poprawnych nazw przyniesionych z domu eksponatów w encyklopedii oraz czasopismach. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Na koniec zajęć dzieci obejrzały krótką animację o dinozaurach. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję.