Drogowe ABC w grupie „Smerfów”

W styczniu grupa III Smerfy wzięła udział w programie “Drogowe ABC” Organizatorami programu jest Polski Czerwony KrzyżFirma Circle K Polska.

Drogowe ABC” to odpowiedź na potrzebę wzmacniania świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Poprzez połączenie nauki i zabawy dzieci zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy.

W ramach zajęć dzieci otrzymały specjalny zeszyt z zadaniami edukacyjnymi (kolorowankami, labiryntami i innymi zadaniami), dedykowanymi każdemu z bloków tematycznych. Prowadzone zajęcia miały ciekawą formę, a prezentowane treści łatwo zapadły dzieciom w pamięci . Materiały edukacyjne dostosowane były do możliwości poznawczych dzieci. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w programie otrzymały dyplomy i odblaskową naklejkę z bohaterem programu – misiem Cyrylem.

Galeria: