„Dzieciaki Mleczaki”

Grupa I “ Kubusie” brała udział w programie Dzieciaki Mleczaki.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Polska Izba Mleka.

Głównym celem programu jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Program był realizowany przez cały tydzień, a dzieci poprzez zabawę,  kształtowały  prawidłowe nawyki żywieniowe. Podczas trwania projektu przekonaliśmy się, że mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Maluszki dowiedziały się, jak powstaje mleko, jakie ma wartości i w jakich produktach możemy je znaleźć. Nasza aktywność poznawcza była wzbogacona o zabawy i ćwiczenia ruchowe, plastyczne inspiracje-Co powstaje z mleka? oraz degustację samodzielnie wykonanych owocowych serków. Dzięki tak urozmaiconym działaniom dzieci przekonały się, że mleko jest zdrowe, smaczne i niezbędne w naszej diecie. W ramach programu realizowane były następujące tematy:

1. Zajęcia mlekiem pisane
  2. Dzień mleka w naszym przedszkolu