Dzień Dyni

Dnia 31 października w grupie Misiów była wesoła zabawa od samego rana. Swoje święto miała dynia. Z nastaniem złotej polskiej jesieni pojawiło się całe bogactwo dojrzałych, dorodnych owoców i warzyw. Wśród nich na pierwszym miejscu niewątpliwie wyróżnia się dynia, która 31 października zdominowała naszą przedszkolną salę i stała się główną bohaterką wtorkowego dnia. Tego dnia były tańce i zabawa oraz dyniowe konkurencje. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowy i urodziwy owoc, jakim jest dynia. Dzieci opisywały wygląd dyni: kształt, wielkość, ciężar. W tym dniu wykonaliśmy pomarańczowe prace plastyczne – wyklejaliśmy dynie plasteliną ćwicząc przy tym swoje paluszki. Rozmawialiśmy o potrawach, które można zrobić z dyni oraz jakie ma prozdrowotne właściwości dla naszego organizmu. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.