Dzień Postaci z Bajek u Zajączków

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji, 4 listopada „Zajączki” wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień magiczny i kolorowy!

Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, wróżek, piratów, Myszki Miki, Spider-Man’a, Lucky Luke’a, Pszczółki Mai, Gucia, Wróbelka-Elemelka, i wielu innych bajkowych postaci. Następnie odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu jej fragmentu. Były muzyczne zgadywanki, bajkowe układanie puzzli, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek.

Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.