Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie z wszystkimi grupami: Misie, Wiewiórki i Jeżyki. Łącząc się z dziećmi na całym świecie wszystkie dzieci i wychowawczynie przyszły ubrane na niebiesko. Na podstawie serii obrazków omówiono poszczególne Prawa Dziecka, sylwetkę Janusza Korczaka oraz obecnego Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy na sportowo: z pośród dzieci wybrano kapitanów drużyn, którzy dobrali dzieci do swojej drużyny, drużyny rywalizowały pomiędzy sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych: „Strzały do bramki”, „ Skok w dal”, „Rzuty woreczkami do celu”, „Slalom”, „Tunel” – toczenie piłki, „Tor przeszkód”. Po zakończonych konkurencjach dzieci otrzymały medale wykonane przez dzieci z najstarszej grupy.