Dzień Przedszkolaka w grupie III

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Jak co roku 20 września w całej Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To najważniejsze święto dla wychowania przedszkolnego zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku. Uroczystość ma na celu dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Świętowanie w naszej grupie rozpoczęliśmy w dniu 20 września 2021 r. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Największą radość sprawiły zabawy z chustą animacyjną. Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkurencjach sportowych, zabawach z balonami, rozwiązywały zagadki, ozdabiały swoje balony. Za wspaniały udział otrzymały odznaki upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Dzieci odśpiewały Hymn Przedszkolaka, a następnie wspaniale bawiły się w tańcach integracyjnych przy muzyce.

Tak Jeżyki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uczestnicząc w zabawach, konkursach i tańcach.