Dzień Sportu u Zajączków

W piątek 23.06.2023 roku w grupie Zajączków odbył się Dzień Sportu zorganizowany na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach sportowych: rzut woreczkiem do celu, wyścigi z szarfą oraz woreczkiem na głowie, turlanie piłki wokół pachołków, to tylko niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci. Nasze dzielne Zajączki z radością i dużym zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. Nie zabrakło również innych atrakcji, które sprawiły dzieciom wiele radości, m.in.: rozegranie meczu piłki nożnej, zabawy ze skakanką i hula-hop oraz rysowanie kredą. Przedszkolaki wzajemnie się dopingowały i wspierały. Wykazały się cierpliwością, dokładnością i zwinnością. Tego dnia każdy był zwycięzcą. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Uprawianie sportu daje dzieciom mnóstwo radości oraz ma istotny wpływ na ich zdrowie. Zachęcamy wszystkie dzieci i ich bliskich do aktywności fizycznej i uprawiania sportu na co dzień.