Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada nasza grupa obchodziła „Dzień Tolerancji”. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Piłka dla wszystkich”. Następnie odbyła się rozmowa na temat wydarzeń i zachowań bohaterów tej historii. Grupa oglądała filmik edukacyjny pt. „Tolerancja”, który uczy akceptacji „odmienności” na podstawie baśni pt. „Brzydkie Kaczątko”. Dzięki temu dzieci mogły zapoznać się z tym trudnym pojęciem. Przedszkolaki aktywnie brały udział w precyzowaniu definicji tego wyrażenia oraz dyskusji dotyczącej zachowania i reakcji w sytuacjach związanych z przejawem tolerancji lub jej braku. „Zajączki” uczestniczyły w quizie, w którym odpowiadały na pytania, a tym samym miały okazję wypowiadać się, jak zachowałyby się w danych sytuacjach. Wykazały się akceptacją „odmienności”, wrażliwością oraz gotowością służenia pomocą. Na koniec zajęć, dzieci malowały kolorowanki tematyczne. Każde dziecko otrzymało odznakę z okazji „Dnia Tolerancji”, co wywołało uśmiechy radości na wszystkich twarzach.