Europejski Dzień Sportu

29.09.2023 r. Misie świętowały Europejski Dzień Sportu Szkolnego, którego celem było promowanie sportu oraz aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki uczestniczyły w „Sztafecie Dyscyplin” z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach sportowych: powitalna sztafeta, rzut woreczkiem do celu, wyścigi z szarfą oraz woreczkiem na głowie, to tylko niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci. Dzieci chętnie wykonywały zadania z elementem współzawodnictwa, które dostarczyły dużo pozytywnych emocji. Takie zajęcia pozwalają na lepszą orientację w schemacie ciała i w przestrzeni, wyrabiają zwinność, siłę, wytrzymałość, poczucie równowagi, itp. Nasze dzielne Misie z radością i dużym zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. BRAWO dla małych sportowców!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL