Jesienne zabawy u Misiów

W miesiącu październiku  Misie miały okazję poznać i docenić piękno jesieni. Wcieliły się w detektywów przyrody i używając lup szukały żołędzi, liści, kasztanów i innych skarbów, które można znaleźć w parku i lesie. Bawiliśmy się w grzybobranie. Nasza sala zamieniła się w las, na której znajdowało się mnóstwo grzybów. Dzieci zbierały do koszyczków tylko grzyby jadalne. Następnie układaliśmy i przeliczaliśmy grzyby wg opowieści matematycznej. Misie podejmowały próby układania rytmów z żołędzi, kasztanów i szyszek. Ćwiczyły spostrzegawczość dobierając obrazki z darami jesieni do ich cieni. Przedszkolaki składały z rozsypanki obrazkowej jesiennego ludzika dopasowując kawałki tak, aby odtworzyć pełny obrazek. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły jesienne prace plastyczne, tj.: jeżyki z liści, ozdabiały jesienne parasolki oraz wydzierały z kolorowego papieru muchomorki. To był miesiąc pełen kolorowych barw, gdzie dzieci  rozwijały swoje umiejętności i wyobraźnię.