Klub Mleczaka

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Klub Mleczaka” „Liski” uczestniczyły w zajęciach o higienie jamy ustnej. Wraz z ząbkiem Mleczakiem i jego przyjaciółmi: Krokodylem Aleksandrem oraz Lisicą Karoliną, przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo myć zęby i co wpływa na ich kondycję. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o ząbku Mleczaku i jego przyjaciołach z wykorzystaniem rekwizytów, przypomniały sobie technikę mycia zębów. Dowiedziały się czym się różnią zęby stałe od mlecznych i dlaczego trzeba o nie dbać. Wspólnie również za pomocą eksperymentu z użyciem jajka, pasty i octu dzieci dowiedziały się jak działa na zęby fluor zawarty w paście. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne na konkurs. Za nami drugi etap programu. Przed nami ostatni.. ciekawe czego tym razem się nauczymy.