„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” mogli bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. W ramach realizacji programu, najmłodsi poznali zasady dbania o środowisko naturalne, sposoby aktywnego wypoczynku oraz zasady zdrowego odżywiania. Dzieci uczyły się jak segregować odpady, czym jest pogoda i klimat oraz jak działają elektrownie. Dzieci dowiedziały się również jak oszczędzać wodę, prąd. Zadania miały na celu rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.