„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 również dla szkół podstawowych (klas I-III)poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku i nasze przedszkole wraz z dziećmi z innych przedszkoli z całego kraju wzięły udział w programie. Podczas zajęć tematycznych, dzieci nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych o dbanie o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie zasad zdrowego trybu życia.