Majowe święta u Zajączków

28 kwietnia w grupie Zajączków odbyły się obchody 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 19 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola uroczyście ubrane – na galowo. Po śniadaniu przedszkolaki z flagami zgromadziły się w przystrojonej sali. Jako dumni obywatele naszego kraju zaśpiewały Hymn Polski ,,Mazurka Dąbrowskiego”, wpisany w historię i tradycję naszej Ojczyzny.

Zajączki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych rozwijających świadomość patriotyczną i wiedzę na temat naszej Ojczyzny. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentacje multimedialne i projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego, poznając i utrwalając symbole narodowe. Dzieci recytowały wiersze pt.: „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego oraz „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. W tygodniu poświęconym majowym świętom, dzieci rozwiązywały łamigłówki dotyczące polskich legend. Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych. Grupa „Zajączków” wypełniła plasteliną herb Warszawy oraz wykonała flagę Polski i Unii Europejskiej, a także pokazała swoje zdolności wykonując godło Polski w różnych technikach plastycznych. Przedszkolaki były dumne ze swoich prac, które były twórcze i pięknie prezentowały się w holu przedszkolnym.

Uświadomiono dzieciom powagę i znaczenie Święta Konstytucji, będącej zbiorem praw, gwarantujących wolność obywatelską i praworządność, pod warunkiem, że są przestrzegane i respektowane.

Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności nasze przedszkolaki zapamiętają na bardzo długo.

Link do nagrania śpiewania hymnu przez grupę  IV: https://drive.google.com/file/d/1HEeUeVoaPPVLZB25pp7yq2eT5Gk9vF96/view?usp=share_link