Majowe święta w grupie „Żabek”

W maju obchodzimy święta narodowe, jest to doskonała okazja do rozmów o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych. W naszej grupie już od początku tygodnia dzieci zapoznawały się z historią powstania naszego kraju. Dzieci zapoznały się z mapą Polski, położeniem głównych miast i rzek, wskazywaliśmy granice oraz naszych sąsiadów. Poznały również większe miasta, byłą i obecną stolicę oraz legendy ich powstania. Wspólnie śpiewaliśmy hymn oraz piosenki patriotyczne. Dzieci wykonały również prace plastyczne tj. godło Polski, herb Warszawy oraz plakat patriotyczny, na którym odbiły swoje dłonie. Nadchodzące święta były również wspaniałą okazją do rozmów o słynnych Polakach. Wzbudzanie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne do kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.