„Międzynarodowy Dzień Białej Laski” w grupie Zajączków

20 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej grupie „Międzynarodowy Dzień Białej Laski”. Zajęcia poprowadziła Pani Jolanta Albin – instruktor orientacji przestrzennej osób niewidomych, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Podczas „Święta Białej Laski” przedszkolaki zrozumiały z jakimi problemami borykają się osoby niewidome. Dowiedziały się jak rozpoznać osobę niewidomą, zapoznały się z atrybutami osoby niewidzącej jak i niedowidzącej, takimi jak biała laska czy pies przewodnik. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak rozmawiać i jak pomóc osobom niewidomym: na co zwrócić uwagę a czego nie należy robić. Zabawy z zasłoniętymi oczami pozwoliły uświadomić dzieciom jak to jest gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Dziękujemy Pani Joli za zaproszenie!