Międzynarodowy Dzień Popcornu

19 stycznia obchodziliśmy w grupie: Misiów i Jeżyków nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Popcornu. To była doskonała okazja do zorganizowania kreatywnych zabaw i aktywności z przysmakiem wszystkich dzieci – popcornem. Dzieci dowiedziały się, z czego powstaje popcorn i jak go przygotować. Oglądały kolbę, ziarna kukurydzy, a także obserwowały proces powstawania popcornu. Były zabawy ruchowe, matematyczne z  popcornem, praca plastyczna „Popcorn w pudełku” i oczywiście seans kinowy z tą pyszną przekąską. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zawodach na czas w układaniu popcornu po linii, w „popcornowym dmuchaniu” – w utrzymaniu jak najdłużej ziarna popcornu w powietrzu, w przenoszeniu popcornu na łyżce, a także w „deszczowym popcornie”. To był dzień pełen radości, zabawy i śmiechu.