Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11.2023r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt:” Mam swoje prawa”, uczestniczyły w zabawie z ilustracjami przedstawiającymi prawa dzieci. Układały puzzle, tańczyły do piosenki pt: „Dzieci swoje prawa mają”. Celem świętowania było kształtowanie świadomości posiadania własnych praw, stworzenie okazji do nazywania i okazywania emocji, rozwijanie umiejętności wyrażania się pozawerbalnie.

#WorldChildrensDay  #unicefpoland