Międzynarodowy Dzień Sportu u Jeżyków

Międzynarodowy Dzień Sportu u Jeżyków

7 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, a 6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach  rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie.

Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.

Ten dzień to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także świetnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. „Jeżyki” wzięły w tym dniu udział w zajęcia gimnastyki korekcyjnej w ramach Projektu „Gimnastyka na śniadanie oraz zdrowe odżywianie” – zadbaliśmy o nasze stopy, o prawidłową postawę podczas ćwiczeń, ale także uczyliśmy się współdziałać ze sobą w parze.

Skip to content