Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Ziemi. W tym dniu królowały kolory: zielony i niebieski.

W naszym przedszkolu odbyło się ekologiczne przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy Zajączków. W trakcie występu przedszkolakom zostały przybliżone następujące zagadnienia: smog – przyczyny powstawania i jak możemy przyczynić się do jego zmniejszenia oraz segregacja odpadów – jakie korzyści przynosi środowisku. Następnie został zorganizowany międzygrupowy turniej z zakresu wiedzy przyrodniczej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zadaniach, a co najważniejsze utrwaliły zasady dbania o naszą Planetę Ziemię. Dzieci z poszczególnych grup uczestniczyły również w przygotowanych konkurencjach sportowych. Wszystkie grupy gorąco dopingowały swoich zawodników. Mali sportowcy świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Możemy z dumą powiedzieć, że dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 15 są prawdziwymi małymi ekologami. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej Planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.