MOVE Week 2024 – międzynarodowe wydarzenie w naszym przedszkolu

Od 27 maja do 7 czerwca 2024 roku nasza placówka aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week Poland), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. MOVE Week (Tydzień Ruchu) to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE realizowanej przez International Sport and Culture Association, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie. Każdego dnia we wszystkich grupach obowiązywał Plan Aktywnych Przerw, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Zapewniliśmy dzieciom ruchową przerwę w czasie zajęć lub poranny rozruch. We wszystkich grupach odbywały się poranne zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, konkurencje sportowe, gry zespołowe. Zwiększamy przez to świadomość i gotowość całej społeczności przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności. Promujemy zdrowy styl życia i wyrabiamy dobre nawyki. A to przede wszystkim aktywność fizyczna, uprawianie sportów, pobyt na świeżym powietrzu.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

Sami zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!

#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland

#MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron @NowWeMove