Narodowe Święto Niepodległości #SzkołaDoHymnu

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, Dyrekcja przedszkola oraz wszyscy pracownicy zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy: Liski i Wiewiórki. Przy nastrojowej muzyce dzieci zatańczyły taniec z biało-czerwonymi serduszkami, śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wzruszające wiersze. Niezwykle uroczystym i barwnym akcentem Akademii było wspólne wykonanie Hymnu Polski o godzinie 11.11 przystępując tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”. Było dostojnie, Brawo mali Polacy! Jesteśmy z Was dumni!

Dyrekcja przedszkola podziękowała dzieciom za piękny występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności przedszkolnej, która odpowiednim strojem godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była to pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Link do filmu przedstawiającego wykonanie Hymnu Polski przez przedszkolaki: https://drive.google.com/file/d/1vlsMHDTCBYhA9ThG3P8gg8jgks_clJYf/view?usp=sharing