Owocowo-warzywny sok pijemy, bo zdrowi być chcemy!

W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o sadzie oraz potrzebie spożywania owoców i warzyw, jako dodatku do każdego posiłku. Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W związku z tym Misie uczestniczyły w zajęciu kulinarnym, tym razem przygotowywały sok owocowo-warzywny. Podczas zajęć dzieci odgadywały nazwy owoców za pomocą zmysłów: węchu i smaku. Następnie wybrały, te które im najbardziej smakowały by przygotować pyszny i zdrowy sok. Użyliśmy jabłek, pomarańczy i marchewek. Misie przed przystąpieniem do działania zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy z sokowirówką. Po dokonaniu niezbędnych czynności higienicznych po kolei podchodziły i wrzucały do sokowirówki wybrane składniki i sok gotowy! Nasze Misie z apetytem wypijały pyszny i zdrowy sok. Były nawet dokładki.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji dzisiejszych zajęć 🙂