Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 22 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola. Dzieci dumnie prezentowały swoje umiejętności – śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Dzieci obiecały że zawsze słuchać Pań, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

Przedszkolaki! Życzymy Wam dużo radości i szczęścia nie tylko w dniu dzisiejszym, ale przez cały czas…