Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkola to ważna uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października. W tym dniu dzieci, które po raz pierwszy w tym roku zawitały do naszego przedszkola oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc: wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, odbyło się ślubowanie, podczas którego dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz prezent.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy.