„Piękna nasza Polska cała”

Od 4 do 12 maja dzieci grupy Wiewiórek wybrały się w podróż po Polsce podczas realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała”. Wspólnie z „Misiami” płynęliśmy statkiem po Bałtyku i znaleźliśmy skarb, w którym ukryte były najpiękniejsze skarby Bałtyku. Potem odwiedziliśmy naszą piękną stolicę, zwiedziliśmy zabytkowe miejsca, przypomnieliśmy sobie legendę o syrence warszawskiej, ale musieliśmy też odwiedzić smoka w Krakowie wspólnie z „Misiami” i „Jeżykami” a on przypomniał nam o Wawelu, Wiśle, taki miły był ten smok ☺. Później na chwilę na Śląsk, no i pojechaliśmy w góry, gdzie było pięknie i smacznie. Dzieci zapoznały się z strojami regionalnymi, tradycjami, gwarą. Przypomnieliśmy sobie o ważnych wydarzeniach i symbolach Polski. Na koniec wszyscy brali udział w teleturnieju i zdobyli dyplom Małego Patrioty. Ach co to był za tydzień!