Podsumowanie Akcji „Jak nie czytam jak czytam”

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Trzy grupy dzieci z Naszego przedszkola, od maluszków po starszaków, spotkały się na sali gimnastycznej. Z zaciekawieniem słuchały Bajki ” Reksio księga wiedzy”. Po skończonym czytaniu dzieci wymieniały się uwagami oraz udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Później każda grupa rozeszła się do swojej sali, gdzie była kontynuowana akcja czytania. Był to mile spędzony czas we wspólnym gronie.

Link do podsumowania akcji: https://czytamy.org/sprawozdanie/2023/16251/Przedszkole-publiczne-nr15