Podsumowanie akcji UNICEF

20 listopada obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanej przez UNICEF Polska. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Kolor organizacji UNICEF- niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to dzień szczególny i z poważnym przesłaniem. UNICEF inicjuje projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Dzięki temu możemy zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są łamane, bądź nie są przestrzegane. Takim miejscem jest Jemen – kraj, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi jego ofiarami są dzieci, tracące szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Dlatego trzeba o tym mówić, a dzieci powinny znać swoje prawa a przede wszystkim je rozumieć. Aby pomóc w tym naszym podopiecznym wspólnie obejrzeliśmy film Jack i Ruby „ O prawach dziecka” przygotowany przez UNICEF oraz przeprowadziliśmy zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, kim jest „dziecko” i dlaczego wymaga szczególnego traktowania. Przekazaliśmy wiedzę, czym są prawa, a czym zachcianki w ten sposób kształtując postawę zaangażowania społecznego. Z kolei w ramach akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” dzieci wykonały prace plastyczne obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z obchodów tego szczególnego dnia oraz gorąco zachęcamy do wspierania akcji charytatywnych UNICEF.

#POMOCDLAJEMENU

Wierszyk grupa III