Podsumowanie projektu ” Zdrowo jem, więcej wiem”

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 grupa IV „Żabki” uczestniczyła w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” . Projekt realizowany został przy współpracy z Fundacją Banku Ochrony Środowiska. Zajęcia prowadziliśmy w grupie sześciolatków, dzieci które już za kilka miesięcy pójdą do szkoły. Bardzo ważne jest abyśmy zadbali o zdrową dietę naszych dzieci. Wiadomo nie od dziś że pewne przyzwyczajenia i nawyki nabywamy już od najmłodszych lat. Nie podawajmy naszym dzieciom niezdrowych cukrów, mamy do zaoferowania wiele pysznych owoców i warzyw, orzechów. Ważne jest również wprowadzić od najmłodszych lat nawyk picia wody, bo tylko woda tak naprawdę nawadnia nasz organizm. Starajmy się wspólnie zadbać o świadomą i zdrową dietę. Nasze przedszkolaki są bardzo mądre i doskonale to rozumieją, jestem pewna że jeszcze nie raz swoją wyrozumiałością i zrozumieniem zaskoczą nas dorosłych.. Udział w projekcie pozwolił na tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi zdrowych nawyków dbania o zdrowie oraz podniesienie kompetencji z zakresu edukacji zdrowotnej. Wszystkich Państwa zapraszam na stronę internetową www.aktywniepozdrowie.pl, na której znajdziecie mnóstwo informacji na temat zdrowego odżywiania oraz porad jak zmienić nawyki żywieniowe. Fundacja BOŚ również oferuje Państwu wiele przydatnych informacji na swojej stronie internetowej. Wiem i rozumiem że zmiana nawyków nie jest prosta, ale małymi krokami i cierpliwością możemy zdziałać wiele! Na zdrowie!

Galeria: