Powitanie Jesieni

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ze względu na bogactwo kolorów, którymi nas otacza. Do naszej grupy również zawitała Pani Jesień. Dzieci, ubrane w kolory jesieni, zostały zaproszone do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tej uroczystości, obserwowały pogodę za oknem, a na spacerach zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci gromadziły skarby jesieni, z których powstał piękny, jesienny kącik przyrody. Znalazły się w nim dary jesieni: kolorowe liście, gałązki jarzębiny, dzikiej róży, aronii, tarniny, głogu, a także kasztany, orzechy, żołędzie, dynie. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści. Powstały niepowtarzalne prace „lampiony” oraz „jesienne drzewa”, które zdobią naszą salę.