Powitanie jesieni u „Jeżyków”

W czwartkowy poranek w progi naszego przedszkola wraz z kolorowo ubranymi przedszkolakami wkroczyła Pani Jesień. Przyniosła nam pochmurną pogodę, ale na buziach dzieci pojawił się uśmiech. Przyniosły one wiele jesiennych darów z: lasu (kasztany, orzechy, żołędzie, jarzębina, szyszki, kolorowe liście), sadu (jabłka, gruszki, śliwki), ogrodu (dynia, cukinia, marchewka, pietruszka, buraczek, por, groch, seler, cebula i ziemniaki). Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, warzywa i owoce, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe jesienne drzewa z rolek po papierze.

Jeżyki przywitały Panią Jesień wesołą piosenką „Kolorowe listki” oraz jesiennymi wierszykami, jak również przygotowały piękny, kolorowy kącik przyrody, aby wszyscy mogli go podziwiać.