Powitanie jesieni u Misiów

Nasze przedszkolaki uwielbiają jesień. To wspaniały czas na spacery, zbieranie darów jesieni do kącików przyrody, wykonywanie jesiennych prac plastycznych, przygotowywanie zdrowych soczków.

25 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Wprawdzie nie tak dawno pożegnaliśmy lato, a już za oknami króluje piękna, złota jesień. Misie ze swoimi paniami wybrały się w słoneczny dzień na spotkanie z jesienią w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Mogły obserwować zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie oraz liczne gatunki drzew i krzewów (zmiany koloru liści), rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa rosnące jeszcze na działce. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Z wycieczki przedszkolaki przyniosły do kącika przyrody piękne, kolorowe liście. Dary jesieni (kasztany, żołędzie, szyszki…) okazały się wspaniałą pomocą do zajęć muzycznych, plastycznych, matematycznych. Mogliśmy je przeliczać, segregować oraz wykorzystywać do zabaw rytmicznych. Przy okazji utrwaliliśmy ich nazwy. Z wielkim zaangażowaniem Misie tworzyły kolorowe jesienne prace plastyczne.