Powitanie Wiosny

Jak co roku 21 marca dzieci z grupy Zajączków, ubrane na zielono zebrały się aby powitać nową porę roku – Wiosnę. Ach! Co to był za dzień, słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszej sali. Wszystkie Przedszkolaki pożegnały wspaniałą, piękną choć mroźną Panią Zimę i powitały z radością wyczekiwaną Wiosnę.

Z tej okazji dzieci z grupy Zajączków zaprezentowały wesołą inscenizację. Szukając sposobu by odnaleźć Wiosnę dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz zaprezentowały układ taneczny – czym mamy nadzieję obudziły kwiaty i drzewa, zazieleniły trawę i zaangażowały wszystkie ptaki, motylki, ślimaki do wspólnego szukania Wiosny. Nasi aktorzy spisali się na medal.

Nauczycielki w tym radosnym dniu przeprowadziły z dziećmi zabawy wiosenne, kształtujące badawczą postawę wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonały ciekawe wiosenne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o wyczekiwanej porze roku, nazywały zjawiska pogodowe mające miejsce wczesną wiosną, rozwiązywały zagadki: o ptakach, kwiatach i owadach. dzieliły wyrazy na sylaby, wyróżniały głoski. To był dzień wspaniałych wiosennych wrażeń.