Powitanie Wiosny!

W dniu 21.03.2022 r. przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. W ten sposób przedszkolaki chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.