Poznajemy się

„Maszeruję rano do przedszkola z mamą, śpiewa ptak, wiatr powiewa, a ja głośno śpiewam.

Czas wesoło płynie w przedszkolnej drużynie, tu przyjaciół mam i nie jestem sam…”

Jesteśmy przedszkolakami z grupy II „Misie” – jednej z dwóch najmłodszych grup w przedszkolu. Dopiero się poznajemy, ale już wspaniale spędzamy tu razem czas. Jesteśmy bardzo odważni i małymi krokami zaczynamy tworzyć zgraną grupę.

Rozpoczęliśmy wspólnie nowy rok przedszkolny. Ten początek przygody w przedszkolu naszych „Misiów” jest z pewnością dość trudny, ponieważ rozłąka z najbliższymi wywołuje smutki, tęsknotę i łzy. Czas adaptacji do nowej sytuacji nadal trwa a my staramy się umilić dzieciom ten czas atrakcyjnymi zabawami i piosenkami. W pierwszych dniach września poznawaliśmy naszą salę i zabawki – uczyliśmy się je odkładać na miejsce po zakończonej zabawie. Wspólnie ustalaliśmy „Kodeks przedszkolaka” – zasady, które będą obowiązywać w naszej grupie przez cały rok. Dlatego najwięcej czasu poświęciliśmy na zapamiętywanie imion oraz poznawanie koleżanek i kolegów. Zwracaliśmy uwagę na używanie zwrotów grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję. Uczyliśmy się wskazywać części ciała i podawać ich nazwy oraz śpiewaliśmy o tym wesołą piosenkę z pokazywaniem.