Spacerem po Tarnowie

W ramach podsumowania wiadomości o swoim mieście, dzieci z grupy Jeżyków uczestniczyły w zwiedzaniu zabytkowej części Tarnowa. Wspólnie wędrowaliśmy starymi uliczkami Tarnowa poznając zabytkowe miejsca. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy w Zaułku Łokietka, z którego przedszkolaki wyruszyły w stronę rynku. Zakątek Króla Władysława Łokietka to bardzo ciekawe miejsce, a sam pomnik robi niemałe wrażenie, bo jest wysoki na ponad 3 metry. Zawsze sporo tu turystów, którzy chcą dotknąć królewskiego buta. Podobno przynosi to szczęście i pozwala zrealizować marzenia.

Dzieci mają świadomość że każdy jest częścią historii, jak ważny jest szacunek dla zabytków. Nasza krótka wycieczka stała się okazją do miłego spotkania i była wspaniałą lekcją patriotyzmu.