Spartakiada Przedszkolaków

Spartakiada Przedszkolaków

16.05.2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się Spartakiada Przedszkolaków w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze (3,4-latki) i dzieci starsze (5,6-latki). Każda drużyna wyróżniała się jednolitym kolorem stroju sportowego, a rywalizacja odbyła się w różnych konkurencjach dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Każda reprezentacja miała przygotowany specjalny okrzyk bojowy.

Celem imprezy było m.in. kształtowanie zasad racjonalnej troski o zdrowie i sprawność fizyczną, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz integrowanie dzieci.

Następnym punktem programu była uroczysta przysięga: dzieci obiecały, że będą wszystkie zadania wykonywały do końca i zgodnie z zasadami fair play. Przed przystąpieniem do rywalizacji każda grupa wzniosła swój okrzyk sportowy zagrzewający do walki.

Po wesołej rozgrzewce nadszedł czas na zawody. Uczestnicy imprezy zmierzyli się w wielu konkurencjach sportowych, w których należało wykazać się sprawnością, szybkością i dokładnością. Przedszkolaki rywalizowały w różnych konkurencjach, m.in.: w turlaniu piłki po wyznaczonym torze, w czołganiu przez tunel, w wyścigu z woreczkiem czy rzucie do celu. Pomiędzy sportowymi zmaganiami grupy prezentowały okrzyki bojowe zachęcające drużyny  do współzawodnictwa. Zawodom towarzyszyły ogromne emocje i głośny doping kibicujących kolegów.

Młodzi sportowcy dali z siebie naprawdę wszystko, ale i tak najważniejsza dla nas wszystkich była dobra zabawa i wspaniałe uśmiechy dzieci! Wszystkie dzieci biorące udział w Spartakiadzie za waleczne serce, hart ducha oraz ogromne zaangażowanie w zawodach otrzymały od Pani Dyrektor Anny Stańczyk i Pani Wicedyrektor Haliny Habiniak pamiątkowe medale.

Podczas Spartakiady dzieci w radosnych rytmach i pięknych strojach sportowych zaprezentowały się podczas pokazu mody sportowej. Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości.

Serdeczne podziękowania dla dzieci za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji oraz dla Rodziców za przygotowanie strojów sportowych na pokaz mody.

Skip to content