Spotkanie z Leśniczymi

Dnia 25.04.2024r. nasze przedszkole odwiedzili  goście z Koła Łowieckiego ”Łoś” Tarnów, Pan prezes Ryszard Cierpich oraz Pan Marcin Piotrowski, a także Pani Liliana Nowak z Tarnowskiego Klubu „DIAN PZŁ Tarnów”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego jakim jest las. Przedszkolaki widzą, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Miały możliwość usłyszeć sygnały myśliwskie. Dzięki opowiadaniom mogły dowiedzieć się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta , co jest przysmakiem dzików,  saren, bażantów, ale i jak należy zachowywać się w lesie, gdy znajdą małe lub chore zwierzątka. Przedszkolaki rozpoznawały głosy jakie zwierzęta leśne wydają. Miały możliwość dotknąć futerka różnych zwierząt, a także poroże jelenia. Myśliwi zadawali dzieciom wiele pytań, z którymi najmłodsi świetnie sobie radziły. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków zwierząt mieszkających w lesie. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawać pytania na które nasi goście cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali. Przedszkolaki w ramach podziękowań wręczyli naszym gościom laurki. Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie oraz za słodki upominek.