Spotkanie z policjantem

W dniu 26 września 2023 r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z komendy miejskiej w Mościcach. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię na przejściach z sygnalizacją świetlną i bez niej. Następnie goście przestrzegając przed kontaktami z obcymi ludźmi, przypomnieli jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjantów, przypomniały numer alarmowy i z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Spotkanie było okazją zobaczenia motocykli i radiowozu policyjnego. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały samochód policyjny i policyjne akcesoria. Nie zabrakło chętnych aby usiąść na policyjnym motocyklu. Tarnowscy policjanci wręczyli każdemu przedszkolakowi gwizdek, a w zamian dzieci odwzajemniły się zaangażowanym policjantom dużą radością i uśmiechem oraz przekazały podziękowanie w formie policyjnego munduru.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Jędrasowi za organizację spotkania z policjantami z komendy miejskiej w Mościcach.