Spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w dniu 30.01.2024 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem nt. Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku, ale też wspaniałych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, o których przypomniał przedszkolakom Pan policjant mł. asp. Paweł Jędrys.

W trakcie swojej wizyty mundurowy przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy wykręcić numer 112. Policjant omówił tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także zwrócił uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Zakończył spotkanie życząc przedszkolakom bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Po tak pouczającej prelekcji każdy przedszkolak może bezpiecznie rozpocząć ferie zimowe.