Sprzątamy Świat!

W dniu 15.09.2023r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World’’. Tegoroczna 30 edycja akcji „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem „Sprzątanie łączy ludzi”. Celem akcji jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.

Udział w Akcji „Sprzątania Świata” poprzedzony został zajęciami, które zainspirowały dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci. Nasze dzielne „Misie” bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Cieszymy się, że pomogliśmy poprawić stan naszego środowiska.

,,Posegreguj swe odpady,

Bo przyroda nie da rady.

Czy butelka, czy papierek

Każde ma swój kontenerek