Sprzątamy Świat!

W dniu 16.09.2022 r. już po raz kolejny nasza grupa przystąpiła do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World’’. Tegoroczna 29 edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022 r.” przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”. Przedszkolaki zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały tereny wokół Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Udział w Akcji „Sprzątania Świata” poprzedzony został zajęciami, które zainspirowały dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, przypomniały sobie zasady segregowania odpadów oraz uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci.