Sprzątanie świata

W dniu 20 września dzieci z grupy II i III już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu terenu wokół naszego przedszkola współuczestnicząc w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021” organizowanej przez „Fundację Nasza Ziemia”. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Myślę, więc nie śmiecę!”, a jej celem było wyrabianie nawyku nie śmiecenia już od najmłodszych lat.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem, zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu przed przedszkolem. Zebrane śmieci zostały złożone do odpowiednich worków. Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021” z pewnością przyczyni się do kształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.