Świąteczny czas w naszym przedszkolu

W czwartek 21 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu jak co roku odbyły się długo wyczekiwane Jasełka i przedszkolna Wigilia. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli przedstawienie o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Z tej okazji dzieci z grupy V i VI przygotowały Przedstawienie Jasełkowe, które wprowadziło nas w nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki któremu stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom i całej społeczności przedszkolnej piękne, świąteczne życzenia.

Po przedstawieniu dzieci zasiadły do pięknie nakrytych stołów, na których znajdowały się pyszne potrawy wigilijne. Była też wspaniała chwila składania życzeń, dzielenie się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. Dzieci potrafiły stworzyć niepowtarzalną serdeczną atmosferę, utrwalając polskie tradycje świąteczne, które wprowadziły nas wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.