Światowy Dzień Dinozaura u Misiów

Na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Wszystkich dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiłyśmy wykorzystać ich zainteresowania i w poniedziałek – 26 lutego obchodzić Dzień Dinozaura. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Misie wymieniały charakterystyczne cechy dinozaurów, chodziły po dużych i małych śladach pozostawionych przez te wielkie stwory. W skupieniu słuchały odgłosów „Jurajskiego parku” – dźwięków z prehistorycznego lasu. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych. Chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Podczas zajęć utrwaliły pojęcia z orientacji przestrzennej; wspólnie bawiły się przy piosence „Dino, dino dinozaury…”. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyła dzieciom prezentacja przedszkolnej kolekcji dinozaurów. Na koniec zajęć dzieci obejrzały krótką animację o dinozaurach. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję.